activity
transfers
entertaiment
packages
tourts
 
Kraków
 

Kraków jest jednym z najpiękniejszych miast Polski, dawna stolica tętni życiem a życie nocne miasta króluje. Na starym mieście można znaleźć tysiące klubów nocnych, barów, pubów, kawiarenek .Kraków jest idealnym miejscem na wyrwanie się z grupą znajomych i zachłyśnięcie się atmosferą miasta które nigdy nie śpi. Centrum życia nocnego skupia się w okolicy Rynku Głównego, tysiące studentów i turystów z całego świata budują tę atmosferę. Bogata kultura wzywa miłośników tradycji, hisotrii , niesamowite budynki zachwycają swą architekturą. 
Dzieje Krakowa rozpoczynają się około IX w. wg. legendy nazwa miasta pochodzi od imienia księcia Kraka, władcy Wiślan, którzy w ówczesnym czasie zamieszkiwali tereny obecnego Krakowa. Przez Kraków przebiegał ważny szlak handlowy dzięki temu miasto rozwijało się.Około 990 roku Kraków wszedł w granice państwa piastowskiego. Za czasów Bolesława Chrobrego stał się ważnym grodem. W okresie panowania Kazimierza Odnowiciela  Kraków stał się główną siedzibą książęcą.
W 1241 miasto zostało zniszczone przez Tatarów, od zniszczenia uchronił się jedynie zamek. Miasto zostało odbudowane. Wtedy też powstał charakterystyczny szachownicowy układ miasta. Od 1320 aż do 1734 roku Kraków był miejscem koronacji królówW 1364 powstał z inicjatywy Kazimierza III Wielkiego pierwszy Polski uniwersytet nazwany Jagiellońskim.W XV i XVI wieku Kraków jako stolica Polski przeżywał znaczy rozwój pod każdym względem: architektonicznym, handlowym, rzemieślniczym, kulturalnym, naukowym- w 1609 roku stolicę przeniesiono do Warszawy.
W raz z upadkiem Rzeczypospolitej w XVII wieku zaczął się upadek Krakowa. Zniszczony najpierw przez Szwedów podczas potopu, w XVIII wieku zdobywany przez wojska pruskie, szwedzkie, austriackie i rosyjskie. W XIX wieku zaczęła się generalna przebudowa miasta. Zburzono większość murów miejskich, zasypano fosę na miejscu której powstał park nazwany Plantami. Podczas II wojny światowej Kraków nie został zbytnio zniszczony, ale zostało wywiezionych wiele cennych dzieł sztuki które w większości nie powróciły do kraju.

 
 
 

Noclegi
Aktywności
Transfery
Rozrywka
Pakiety
Wycieczki

 

Opinie o nas
Bezpieczeństwo
Dlaczego z nami warto?
Warunki uczestnictwa
Linki

 

Skype: My status
Tel.: 0048 606 903 748
Tel.: 0048 504 435 825
Biuro: 0048 12 3965227
Kontakt w Anglii: 020 3289 3009
e-mail: info@funincracow.com